Osuszanie w trakcie budowy

Aby budowa nowego budynku przebiegła pomyślnie, należy dokonać zawczasu pewnych czynności profilaktycznych. Jedną z nich jest pomiar poziomu wilgoci i podjęcie decyzji o konieczności przeprowadzenia osuszania w trakcie budowy. Dzięki temu unikniemy problemów z wilgocią już po zakończeniu prac budowlanych, takich uporczywy grzyb, pleśń czy zalewanie piwnicy. Nierzadko towarzyszy temu przykry zapach. Dlatego w tym artykule przekonujemy, że warto zdecydować się na osuszanie w trakcie budowy, a także tłumaczymy, na czym ono polega.

Dlaczego warto zdecydować się na takie działanie?

Jak wspominaliśmy wcześniej, głównym celem jest usunięcie wilgoci. Pozbywamy się więc ryzyka wystąpienia grzybów i innych nieprzyjemnych skutków. Pozwala ono także na szybsze ukończenie prac budowlanych, ponieważ wilgoć usuwana jest na bieżąco, nie musimy więc czekać na naturalne wysychanie pomieszczeń. Należy także pamiętać o tak zwanej wilgoci technologicznej, czyli takiej, która osadza się na różnego rodzaju sprzętach i urządzeniach. Nie możemy dopuścić do ich uszkodzenia, wtedy poświęcimy na ich obsługę większy budżet, niż planowaliśmy wcześniej. Dzięki usunięciu wilgoci technologicznej wszystkie maszyny będą działać sprawnie i bez zakłóceń.

Na czym polega osuszanie w trakcie budowy?

Warto znaleźć specjalistę, który do osuszania wykorzysta najnowsze technologie, ponieważ gwarantują one jak najszybszy przebieg procesu osuszania, a przecież każdemu z nas zależy na czasie w kwestii postępowania budowy nowego budynku.

Następnie, po przybyciu specjalistów, dokonają oni oceny sytuacji i stanu zawilgocenia. Potem zadecydują, jakiego rodzaju metody i techniki należy wykorzystać do osuszania. Przykładowo, kiedy ściany budynku są bardzo zawilgocone, odpowiednie będzie osuszanie kondensacyjne. Polega ono na wykorzystaniu procesu skraplania się gazów, dzięki czemu para skrapla się w powietrzu i nie zalega w ścianach.

Możemy także skorzystać z usługi osuszania posadzek pod parkiet. Wtedy będziemy mieć pewność, że nowo wyłożona podłoga nie przemoknie wilgocią z posadzki. Proces osuszania posadzki zakłada wykorzystanie wentylatora i profesjonalnych osuszaczy, które mają na celu zniwelować poziom wilgoci po użyciu wydajnych dmuchaw. Dzięki temu wysuszanie wilgoci przebiega sprawnie i szybko, nie powodując zastojów w budowaniu nowego budynku. Należy pamiętać, że wilgoć posadzki może przedostać się także na ściany, dlatego osuszanie tej części budynku jest profilaktyką zawilgocenia całości budowy.

Osuszanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *