Osuszacze budowlane

Osuszacze budowlane

Zarówno podczas budowania domu, jak i prac remontowych użycie wody jest konieczne a zarazem utrudniające zakończenie prac. Żeby mury pięły się wysoko, trzeba w nie włożyć nie tylko pustaki czy cegły, ale także H2O. Ma to miejsce na przykład podczas tynkowania, czy gładziowania ścian. Niestety, czasem jest tak, że wilgotne powietrze nie pozwala na właściwe wysychanie powierzchni, w tym również posadzki. W takich wypadkach najlepiej skorzystać z osuszacza powietrza, który możecie Państwo u nas znaleźć.

Wilgoć technologiczna

Na miejscach budowy mamy najczęściej do czynienia z tzw. wilgocią technologiczną. Rynek budowlany wtłacza wciąż nowe metody, które pozwalają na szybsze wznoszenie budynków. Niesie to ze sobą jednak pewne konsekwencje. Prace wykończeniowe wymagają użycia ogromnej ilości wody, która nie zawsze samoczynnie odparuje. Mówi się wtedy o powstaniu wilgoci technologicznej, która w znacznym stopniu może opóźnić zakończenie projektu.

Logicznym pomysłem będzie podjęcie próby osuszenia ścian i posadzek przez przystąpieniem do dalszej pracy. Gdy tego nie zrobimy, możemy narazić przyszłych użytkowników obiektu na towarzystwo grzyba lub pleśni.

Korzyści z obecności osuszacza na budowie

Obecnie osuszacz traktuje się jako jedno z podstawowych urządzeń na budowie. Dlaczego? Dlatego, że jego działanie może przynieść wiele znaczących korzyści:

  • Zniweluje się ryzyko wykwitu grzyba i pleśni w przyszłości,
  • W znacznym stopniu przyspieszysz schnięcie posadzek i ścian,
  • Zdecydowanie usprawnisz prace wykończeniowe,
  • Uniknie się ryzyka przestoju nawet w okresie jesienno-zimowym,
  • Pozwala na oszczędności – ogrzanie „suchego” domu jest zdecydowanie tańsze.

Osuszacze budowlane – bez przerw w pracy

Usuwanie nadmiaru wody przy użyciu osuszacza powietrza jest bezinwazyjną i szybką metodą, by uniknąć przestoju w pracy. To urządzenie już od dawna jest nieocenioną pomocą dla budowlańców i ekip remontowych. Jest to ważne szczególnie w okresach, gdy temperatury nie sprzyjają schnięciu pomieszczeń.