Osuszacze adsorpcyjne

Osuszacze adsorpcyjne

Najbardziej optymalnym poziomem wilgotności w pomieszczeniu zamkniętym jest ten, który plasuje się w widełkach 40-60%. Jeśli ta wartość zostanie przekroczona, to trzeba podjąć środki, które pomogą przywrócić przestrzeni właściwy stan. Skutecznym wyjściem jest sięgnięcie po osuszacz adsorpcyjny. Dzięki niemu nadprogramowa woda zniknie z przestrzeni. Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że urządzenie, z którego będziecie korzystać, sprawdzi się na całej linii, to skorzystajcie z usług naszej firmy.

Jak działa osuszacz adsorpcyjny?

Działanie osuszacza adsorpcyjnego polega na przepływie powietrza przez adsorbent. Adsorbent to substancja, na powierzchni której dochodzi do wiązania się cząsteczek płynu, cieczy lub gazu. Dzięki osuszaczowi woda pozyskana z powietrza gromadzi się na powierzchni adsorbentu. A to dzięki temu, że powietrze przepływa przez tzw. rotor – jedną z najważniejszych części osuszacza.

Osuszacz adsorpcyjny znajduje szerokie zastosowanie przy osuszaniu ścian, posadzek, w suszarniach drewna, podczas osuszania pomieszczeń dotkniętych powodzią jako regulator wilgotności powietrza, na basenach, a także w pralniach, lakiernictwie, przemyśle spożywczym i w trakcie akcji strażackich.

Korzyści użytkowania osuszacza adsorpcyjnego

Pozbycie się zbyt wilgotnego powietrza jest kluczowe dla naszego zdrowia, a nawet życia. Kiedy wartość procentowa zawilgotnienia wzrasta powyżej 60%, to musimy liczyć się z tym, że wzrasta również ryzyko pojawienia się wirusów, bakterii i grzybów, a także roztoczy. Użycie osuszacza pozwoli pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów. Oprócz korzyści zdrowotnych możemy zyskać również:

  • Przeciwdziałanie powstawaniu zastojów podczas prac remontowo-budowlanych, nawet w okresie jesienno-zimowym,
  • Zwiększenie wydajności prac remontowo-budowlanych,
  • Szybszą finalizację projektów remontowo-budowlanych,
  • Przeciwdziałanie zachodzeniu procesów korozyjnych,
  • Skuteczne i szybkie osuszanie budynków po zalaniu, powodzi czy innych awariach wodnych,
  • Zorganizowanie odpowiednich warunków dla towaru składowanego w halach bądź magazynach.

Oferta pełna profesjonalizmu

Ten typ osuszacza można podzielić również ze względu na jego przeznaczenie – do użytku domowego i przemysłowego. Niezależnie od tego, czego Państwo potrzebują, my tym dysponujemy. Mamy w swojej ofercie, zarówno osuszacze kompaktowe, jak i przemysłowe.