Wentylatory promieniowe

Wentylatory promieniowe

Podczas procesów produkcyjnych często to wentylatory odgrywają kluczową rolę. Odpowiednio wentylowane powietrze pozwala na bezawaryjną i bezpieczną pracę oraz utrzymanie personelu w dobrym zdrowiu. Dlatego są one niezbędnym elementem każdego pomieszczenie używanego w branży przemysłowej.

Wentylatory to urządzenia, które mają za zadanie zapewniać czystość powietrza w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki nim szkodliwe zarodniki pleśni czy grzyba nie mają szans na przetrwanie. Również para wodna, która w dużych ilościach może wpływać niekorzystnie na otoczenie, zostaje przez wentylatory usunięta.

Jak działa wentylator promieniowy?

Wentylatory wykorzystują dysproporcję w ciśnieniu, by odprowadzić zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia. To urządzenia wykorzystywane do przepływu powietrza lub innych gazów, które są zasysane osiowo oraz tłoczone promieniowo. Osiowo zasysane powietrze zmienia kierunek o 90˚. Wirnik wentylatora promieniowego jest wyposażony w tarczę nośną, do której przymocowane są łopatki. To urządzenie charakteryzuje się wysokim sprężem i wydajnością.

Ze względu na sposób działania, wentylatory promieniowe, są nazywane także wentylatorami odśrodkowymi. Ten typ urządzenia dzieli się na wiele grup, których wspólną cechą jest sposób przemieszczania strumienia powietrza. Podział zależy tak naprawdę od tego, jakie kryterium przyjmiemy. Jeśli chcemy uwzględnić grupę zależną od wytwarzanego ciśnienia, to mamy wentylatory promieniowe nisko- średnio- i wysokociśnieniowe. Według następnej kategorii mamy wentylatory jednostrumieniowe i dwustrumieniowe. Kolejny podział uwzględnia wentylatory bębnowe oraz poprzeczne.

Wentylatory promieniowe dla wysokiej jakości powietrza

Ten typ urządzeń znajduje szerokie zastosowanie w układach chłodniczych, wentylacyjnych i w przemyśle. Gdzie mogą Państwo wykorzystać nasze wentylatory promieniowe? Oto kilka propozycji:

  • W transporcie agresywnych gazów,
  • Jako urządzenie do tłoczenia bądź wciągania powietrza podczas procesów produkcyjnych,
  • Do nawiewu w procesach technologicznych,
  • Podczas transportu gazu ziemnego i biogazu,
  • Do nadmuchu w systemach suszenia (przykładowo podczas obróbki tworzyw sztucznych).

Profesjonalne urządzenia

Nasza firma słynie z wysoko wykwalifikowanej kadry i niezawodnego sprzętu. Dlatego wentylatory promieniowe, które znajdą Państwa w naszej ofercie są urządzeniami najwyższej klasy, które w skuteczny sposób zapewnią prawidłowy przepływ powietrza i zachowają jego najbardziej optymalną jakość. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!