Osuszacze kondensacyjne

Osuszacze kondensacyjne

Istnieją różne rodzaje wilgoci. Jest tak zwana wilgoć eksploatacyjna, która jest naturalny zjawiskiem w każdym pomieszczeniu. Wymienia się także wilgoć technologiczną. Pojawia się ona w czasie stosowania technik budowlanych, takich jak tynkowanie, wylewki czy gładziowanie ścian. Osuszacz pomaga w tym wypadku przyspieszyć prace remontowo-budowlane i zniwelować zagrożenie przestoju. Co ważne, podczas osuszania można bez przeszkód kontynuować rozpoczęte prace. Nasza firma oferuje wybór osuszaczy kondensacyjnych, których wydajne działanie pomoże szybko sfinalizować każdy projekt budowlany. Urządzenie stanie się nieocenioną pomocą podczas usuwania szkód po wszelkiego rodzaju powodziach, zalaniach i awariach wodnych.

Jak działa osuszacz kondensacyjny?

To urządzenie, które swoim wyglądem może nam przywodzić na myśl klimatyzator lub lodówkę, by skroplić wodę, wykorzystuje efekt punktu rosy. Punkt rosy to temperatura, w której dochodzi do skraplania się gazów. Dzięki temu para wodna znajdująca się w powietrzu ulega nasyceniu na skutek schładzania. Poniżej wskazanej temperatury para ulega przesyceniu i dochodzi do skroplenia. Osuszacze kondensacyjne działają na zasadzie przepływu powietrza przez zimną powierzchnię. Ten typ urządzenia doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o wilgotności nawet 80%.

Korzyści korzystania z osuszacza kondensacyjnego

Zastanawiają się Państwo, jakie korzyści płyną z korzystania z osuszacza kondensacyjnego? Oto kilka z nich:

  • Urządzenie pozwala usunąć nadprogramowy poziom wilgoci,
  • Skutecznie i szybko osuszy mieszkanie po zalaniu lub innych awariach wodnych,
  • Zniweluje zagrożenie powstawania grzybów i pleśni na wilgotnych powierzchniach,
  • Urządzenie stworzy odpowiednie warunki dla towaru przechowywanego w halach bądź magazynach,
  • Prace budowlano-remontowe ulegną przyspieszeniu. Urządzenie wyeliminuje zagrożenie przestoju w pracy nawet podczas okresu jesienno-zimowego,
  • Urządzenie zapewni ochronę przed procesami korozyjnymi.

Profesjonalna obsługa i wysoka wydajność

Dzięki naszym osuszaczom kondensacyjnym stało się możliwe utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach. W naszej firmie znajdą Państwo wyłącznie sprzęt wysokiej jakości. Korzystanie z naszych urządzeń to sprawdzona metoda na pozbycie się nadprogramowej wody z przestrzeni zamkniętych.