Wynajem osuszaczy powietrza

Wynajem osuszaczy powietrza

Osuszacze powietrza to urządzenia służące do obniżania wilgotności powietrza. Ich działanie pomaga w zachowaniu odpowiednich warunków w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki niemu prace budowlano-remontowe nie muszą stać w miejscu. Osuszacz powietrza radykalnie przyspieszy schniecie materiałów budowlanych i pozwoli na szybszą finalizację projektu. Sprawdzi się również jako nieoceniona pomoc podczas niwelowania szkód po zalaniu po awariach wodnych.

Jeśli potrzebujesz wynająć osuszacze powietrza zadzwoń po szczegóły do najbliższego oddziału lub wypełnij formularz poniżej, by otrzymać darmową wycenę osuszania.

Gdańsk509 971 900 / Kraków509 971 902 / Szczecin662 029 192 / Wrocław662 029 193

Po wypełnieniu krótkiego formularza, otrzymasz od nas niezwłocznie na maila darmową wycenę wynajmu osuszaczy powietrza.

WYPEŁNIJ FORMULARZ TUTAJ

Kiedy potrzebny jest osuszacz powietrza?

Mówi się o kilku przypadkach, w których użycie osuszacza powietrza będzie niezbędne. Szacuje się, że w momencie, gdy wilgotność w pomieszczeniu przekracza 60%, to trzeba wykorzystać środki, które ją obniżą. Poza tym, zastosowanie osuszacza powietrza jest zalecane, gdy występuje zjawisko kondensacji pary wodnej. Kolejną sytuacją, w której przyda się urządzenie to zalanie mieszkania bądź innego rodzaju awaria wodna. Osuszacz podczas prac remontowo-budowlanych pomoże uporać się z wilgocią technologiczną. Ponadto jego wykorzystanie pomoże usunąć wilgoć z posadzki przed założeniem paneli oraz z nieszczelnej izolacji.

Osuszacz pozwoli doprowadzić mieszkanie do pożądanego stanu, niezagrażającego zdrowiu użytkowników budynku.

Najpopularniejsze technologie osuszania

Starając się zawrzeć opis działania osuszacza w kilku zdaniach, można by powiedzieć, że polega ono najpierw na zaczerpnięciu wilgotnego powietrza z pomieszczenia, które jest następnie osuszane, by w rezultacie zostać ponownie oddane do pomieszczenia w temperaturze pokojowej. Nadprogramowa woda skrapla się do specjalnego zbiornika.

Obecnie wymienia się dwie najbardziej powszechne technologie, w których są produkowane osuszacze powietrza:

  • kondensacyjna – działa na zasadzie przepływu powietrza przez zimną powierzchnię, na której wykrapla się woda. Do osiągania wysokiej wydajności, niezbędne jest utrzymanie wysokiej temperatury pomieszczenia, ponieważ im wyższa temperatura powietrza, tym więcej wody z niego można wykroplić. Te osuszacze powietrza nie nadają się do pracy w temperaturze poniżej 15 °C.
  • adsorpcyjna – jego działanie opiera się na przepływie powietrza przez adsorbent (substancję, na której wykrapla się woda). Temperatura otoczenia nie wpływa na jego wydajność, natomiast w porównaniu do kondensacyjnych osuszaczy powietrza jest on mniej wydajny.

Szybka i profesjonalna usługa

Nasza firma umożliwia wypożyczanie profesjonalnego sprzętu. Dysponujemy wyłącznie sprawdzonymi urządzeniami najwyższej klasy. Zamawiając je u nas, mogą mieć Państwo pewność, że otrzymają skuteczny produkt. Dodatkową korzyścią jest krótki czas oczekiwania na dostawę – 24h.