Przemysłowe oczyszczacze powietrza

Przemysłowe oczyszczacze powietrza – postaw na wysoką jakość i niezawodną skuteczność

Jakość powietrza, którym oddychamy ma bardzo duże znaczenie. Im jest ono czystsze, tym lepiej się czujemy, mamy więcej energii, jesteśmy bardziej wydajni. W niektórych miejscach, by powietrze miało odpowiednią jakość, konieczne są specjalne oczyszczacze, które pochłoną różnego rodzaju zanieczyszczenia, a także szkodliwe mikroorganizmy. Powinny się w nie zaopatrzyć przede wszystkim duże magazyny, hale produkcyjne, restauracje, kuchnie i wszystkie te zakłady pracy, gdzie wykorzystuje się toksyczne substancje jak np. farby, lakiery itp.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Przemysłowe oczyszczacze powietrza pozwalają usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia chemiczne, biologiczne, a także pył i kurz, pozostawiając powietrze czyste i bezpieczne dla pracowników oraz maszyn. W urządzeniu znajdują się specjalne filtry, które pochłaniają niepożądane substancje, a przefiltrowane powietrze wydalane jest na zewnątrz. Urządzenia przemysłowe, dzięki swojej wielkości mogą filtrować powietrze w dużej ilości na dużych powierzchniach. To, dlatego doskonale nadają się do hal produkcyjnych, fabryk czy magazynów.

Jonizatory powietrza – zalety

W Drypol znajdziesz również atrakcyjną ofertę jonizatorów powietrza, które dodatkowo poprawiają jakość atmosfery. Ich zadaniem jest zamiana ładunku cząsteczek powietrza z dodatnich na ujemne. Podnosi to znacznie jakość gazu, którym oddychamy i sprawia, że staje się on bardzie rześki i przyjazny dla naszego samopoczucia. Ponadto jonizatory pozbawiają powietrze kurzu, roztoczy innych mikroorganizmów, łącznie z wirusami, pleśniami i bakteriami. Warto więc ich używać w miejscach, gdzie ludzie są szczególnie narażeni na działanie tego typu zanieczyszczeń. Jonizatory poleca się także stosować tam, gdzie jest dużo maszyn i komputerów, które emitują szkodliwe dla ludzi promieniowanie. Oferowane urządzenia skutecznie bowiem je pochłoną, co korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, wydajność w pracy i koncentrację.

Ozonator powietrza – dlaczego warto?

Obok oczyszczaczy powietrza i jonizatorów, w Drypol oferujemy również ozonatory, które, jak sama nazwa wskazuje, wytwarzają ozon. Zadaniem tego gazu jest usuwanie z powietrza szkodliwych bakterii, wirusów i grzybów, pozostawiając jedynie czysty tlen. Z pomocą ozonatora można również wykonać gruntowne czyszczenie różnego typu urządzeń, przedmiotów i wnętrz. Przyda się więc w miejscach, gdzie powinien panować sterylny poziom czystości, a zagrożenie drobnoustrojami jest znaczne.