Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe, czyli osuszanie strefy izolacji posadzki jest jednym z najtrudniejszych problemów, pojawiających się w budynkach po zalaniach, gdzie woda dostaje się pod posadzkę do strefy izolacji. Wilgoć znajdująca się w ograniczonej z dołu oraz z góry folią przestrzeni nie ma możliwości swobodnie odparować. Pozostawienie wody w strefie pod posadzką skutkuje pojawiającą się korozją i zagrzybieniem na ścianach otaczających zalaną strefę. Dodatkowym problemem jest unoszący się w pomieszczeniach nieprzyjemny zapach, którego mieszkańcy w żaden sposób nie mogę usunąć.

Najlepsze techniki osuszania podposadzkowego

W zależności od rodzaju zalania oraz możliwości technicznych nasi specjaliści dopieraj najlepszą technikę osuszania podposadzkowego w budynkach tak, aby proces doprowadził do osuszenia wszystkich powierzchni w możliwie jak najkrótszym czasie.

Co otrzymujemy, stosując odpowiednią metodę osuszania?

  • minimalizujemy zniszczenia i koszty remontu
  • poprawiamy komfort osób przebywających w pomieszczeniach
  • skracamy czas potrzeby na doprowadzenie budynku do stanu suchego
  • pozbywamy się możliwości rozwoju zagrzybienia

Podstawowe metody osuszania strefy izolacji posadzki

Podstawowe metody osuszania strefy izolacji posadzki to:

  • Metoda podciśnieniowa – Pompa poprzez specjalne przewody podłączone do strefy izolacji wytwarza podciśnienie i powoduje efekt ssący. Woda zalegająca na stropie jest wysysana i gromadzona w specjalnym separatorze, który następnie automatycznie usuwa ją do kanalizacji.
  • Metoda nadciśnieniowa – Pompa wtłacza suche powietrze do warstwy izolacyjnej. Powietrze przepływające przez strefę odbiera wilgoć z osuszanej warstwy i jest z niej wyprowadzane przez dylatacje lub inne otwory. Następnie jest osuszane przez osuszacz powietrza uruchomiony w pomieszczeniu. Obieg ten pozwala na bardzo szybkie obniżenie wartości wilgotności.

W swojej ofercie posiadamy również specjalistyczne osuszanie przestrzeni pod posadzką wypełnionych pospółką lub piaskiem. W przypadku zainteresowania otrzymaniem szczegółowej oferty prosimy o kontakt z naszymi technikami.