Wentylatory osiowe

Wentylatory osiowe

Zachowanie odpowiednich parametrów powietrza jest niezwykle ważne dla wszelkich gałęzi przemysłu. Podczas produkcji niejednokrotnie uwalniają się szkodliwe gazy, których powinno się na bieżąco pozbywać. Powietrze o nieprawidłowej wilgotności, temperaturze i zanieczyszczone w znaczny i niekorzystny sposób wpływa na stan zdrowia personelu i jakość samej produkcji. Dlatego podstawowym urządzeniem, które miałoby za zadanie uzdatniać powietrze w tego typu obiektach, jest wentylator.

Przedstawiamy Państwu ofertę profesjonalnych wentylatorów osiowych, które staną się nieocenionym sprzętem w każdym pomieszczeniu, gdzie wysokie standardy powietrza mogą być zachwiane poprzez różnego rodzaju procesy technologiczne, chemiczne i biologiczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Działanie wentylatora osiowego

Wentylator osiowy jest zbudowany najczęściej z wirnika, kołpaku, kierownicy i silnika. Ten typ wentylatorów jest przeznaczony do przetłaczania powietrza o niskim ciśnieniu. Są zazwyczaj montowane w ścianach i na suficie, gdzie powietrze ma stosunkowo krótką drogę do pokonania. W tym wypadku strumień powietrza nie zmienia swojego kierunku, inaczej niż w wentylatorze promieniowym. Jego konstrukcja może przywodzić na myśl sprężarkę osiową lub dmuchawę.

Wentylatory osiowe dzieli się na śmigłowe, okienne, ścienne, kanałowe, przeciwbieżne i modele z kierownicami. Wentylatory osiowe wyróżniają się cichą pracą. Mogą działać w trybie ciągłym. Ich ważnym atutem jest to, że wykazują zadziwiająco dużą efektywność przy stosunkowo niskim oporze.

Zastosowanie i zadania wentylatora osiowego

Wentylator osiowy znajduje szerokie zastosowanie w układach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i odpylających. Często montuje się go w garażach i warsztatach samochodowych. Wykorzystuje się je również podczas transportu zanieczyszczonego medium w instalacjach przemysłowych, do oddymiania pomieszczeń podczas trwania pożaru czy w strefach zagrożonych wybuchem, a także w górnictwie czy w parkingach podziemnych. Ich obecność jest nieoceniona w ładowniach czy maszynowniach.

Najlepsze urządzenia

Nasz firma od lat cieszy się dobrą sławą. Dzięki zaangażowanej pracy, wykwalifikowanej kadrze, ogromnemu doświadczeniu i nowoczesnemu sprzętami możemy proponować naszym klientom idealne dla nich rozwiązania. Dlatego, jeśli zastanawiają się Państwo, skąd pozyskać wentylator osiowy najlepszej próby, odpowiadamy – u nas. Zapewniamy urządzenia niebywałej jakości i bezpieczeństwie użytkowania.