Osuszanie w trakcie budowy

Osuszanie w trakcie budowy

Na skutek wzrostu tempa procesu budowlanego występowanie wilgoci w nowo powstałych obiektach stało się zjawiskiem powszechnym. Często utrudnia, a nawet uniemożliwia to prowadzenie dalszych prac remontowo-wykończeniowych. Ponadto taki stan rzeczy może rzutować na funkcjonowanie budynku w przyszłości – prowadzić do rozwoju grzyba na ścianie, pojawienia się nieprzyjemnego zapachu czy pogorszenia jakości powietrza. Dlatego już na starcie warto zadbać o osuszenie budynków w budowie. Osuszanie budynków w budowie znacznie przyśpiesza prowadzenie prac remontowo-budowlanych. Dzięki temu nie trzeba bezczynnie czekać, aż nadmiar wilgoci zostanie samoistnie odprowadzony z budynku, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i zwiększyć tempo pracy. Osuszanie budynków w trakcie ich powstawania może być szczególnie przydatne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdzie tzw. wilgoć technologiczna utrzymuje się znacznie dłużej z powodu okoliczności pogodowych.

Nowoczesna likwidacja wilgoci

Nasza wyspecjalizowana kadra zajmuje się likwidacją wilgoci technologicznej, dbając o dobór najbardziej efektywnej technologii i dokonując cyklicznych pomiarów stanu zawilgocenia. Wykorzystujemy przy tym najbardziej nowoczesne urządzenia jak osuszacze, dmuchawy, wentylatory czy nagrzewnice olejowe i elektryczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zredukować do minimum proces naturalnego obsychania, który może trwać nawet kilka miesięcy i jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Stosowane przez nas technologie, które wykorzystujemy przy osuszaniu budynków w budowie, są w pełni bezpieczne dla materiałów oraz załogi pracującej na budowie, dlatego jej prace mogą być kontynuowane w trakcie usuwania z obiektu wilgoci.

Skuteczne i całościowe usunięcie problemu

Skorzystanie z usługi osuszania budynków w budowie przynosi liczne korzyści. Obsługujemy obiekty od A do Z – zapewniając montaż i demontaż sprzętu oraz dokonując cyklicznych pomiarów, co dla Klientów stanowi dużą wygodę. Pozwalamy na stałe postępy prac budowlanych i skrócenie czasu inwestycji, co wiąże się z redukcją kosztów z nią związanych. Ponadto nasze działania zapobiegają korozji materiałów i są gwarancją tego, że w przyszłości nie pojawią się nieprzewidziane problemy typu pleśń i grzyby.