Ozonowanie budynków i samochodów

Ozonowanie budynków i samochodów

Gdy włączasz klimatyzacje w swoim aucie, czujesz, jak rozchodzi się po nim nieprzyjemny zapach? Wchodząc do pomieszczenia, uderza Cię fala przykrego powietrza? Jeśli tak, to najprawdopodobniej spotkałeś się z grzybem, pleśnią, złogami tytoniowymi tkwiącymi czy innymi szkodliwymi substancjami tkwiącymi w O2. Pamiętaj, że ta „znajomość” jest bardzo niebezpieczna dla Twojego zdrowia. Eksperci z naszej firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego mamy dl Ciebie skuteczną ofertę usunięcia grzyba czy pleśni. Ozonowanie pomieszczeń oraz samochodów to jedna z najskuteczniejszych metod oczyszczania powietrza.

Na pohybel mikroorganizmom i alergenom

Zarówno w mieszkaniach, domach, jak też powierzchniach biurowych czy przemysłowych może dojść do rozprzestrzenienia się szkodliwych mikroorganizmów i alergenów – zarodników grzybów, roztoczy, pyłków kwiatów czy związków pierścieniowych. Mogą mieć one działanie silnie uczulające, drażniące, trujące, a niektóre z nich przy długotrwałej inhalacji prowadzą nawet do zmian nowotworowych. Szczególnie niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia jest tlenek węgla (czad). Mniej poważne konsekwencje, jednak przykry i drażniący zapach, wywołuje dym tytoniowy. Na wszystkie te problemy skutecznym rozwiązaniem jest oferowana przez nas usługa „ozonowanie pomieszczeń oraz samochodów”.

Na czym ozonowanie polega?

Ozonowanie polega na zastosowaniu mieszanki tlenowo-ozonowej o silnym działaniu bakteriobójczym, która jest jednym z najsilniejszych wśród znanych utleniaczy. Za jej pomocą można skutecznie usunąć bakterie, wirusy, grzyby (zwłaszcza z rodziny Trichophyton, Microsporum i Candidia), alergeny i inne związki chemiczne obecne w powietrzu. Zasadniczą zaletą tej metody jest fakt, że nie pozostawia ona żadnych substancji cząstkowych czy toksycznych produktów ubocznych. W przeciwieństwie do fungicydów i insektycydów ozon ulega biodegradacji do czystego tlenu. Nie odkłada się w tkankach organizmów żywych, jak też nie powoduje skażenia gleby czy wody. Ozon nie jest bowiem trucizną fizjologiczną, lecz bardzo gwałtownym utleniaczem, który – w przeciwieństwie do innych aseptyków lub antybiotyków – działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy. Ponadto ozon usuwa poprzez utlenianie z powietrza opary substancji organicznych, takie jak rozpuszczalniki, benzyny, laki, farby, oleje naturalne oraz syntetyczne i wiele innych. Przy odpowiedniej metodzie wytwarzania i dezaktywacji ozon jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Kolejnym walorem jego zastosowania jest ekonomiczność generatorów ozonu, które nie wymagają żadnego dodatkowego surowca podczas eksploatacji. Produkują one bowiem ozon z tlenu zwartego w powietrzu po podłączeniu do prądu sieciowego.

Kompleksowa i skuteczna oferta

Wśród oferowanej przez nas usługi ozonowanie pomieszczeń oraz samochodów znajduje się:

  • usuwanie przykrych zapachów w mieszkaniach, domach czy biurach,
  • ozonowanie hal produkcyjnych oraz magazynów,
  • oczyszczanie klimatyzacji i wentylacji w lokalach użytkowych,
  • oczyszczanie klimatyzacji samochodowych,
  • sprzedaż oraz serwis generatorów ozonu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że usunięcie grzybów, wirusów, bakterii i innych szkodliwych substancji zakończy się sukcesem, skontaktuj się z nami. Ponad dwudziestoletnia praktyka pozwoliła nam zdobyć wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystujemy wespół z nowoczesną techniką obecną na rynku.