Wynajem wentylatorów

Naczelnym zadaniem wentylatora jest odprowadzanie różnego rodzaju niepotrzebnych, a czasem szkodliwych substancji z powietrza. Wśród nich możemy wymienić parę wodną, zarodniki grzybów, pleśni. Jak bardzo ważny jest dobór odpowiedniego wentylatora przekonali się Ci, którzy tego zaniechali. Odpowiednia jakość powietrza wpływa pozytywnie na zdrowie ludzkie i pozwala na bardziej wydajną pracę i funkcjonowanie organizmu. W naszej ofercie znajdą Państwo wentylatory przemysłowe, których przeznaczeniem jest praca w dużych ośrodkach – fabrykach, warsztatach, centrach rolniczych.

Jak działa wentylator?

Działanie wentylatora opiera się na wymuszaniu przepływu powietrza w konkretnym kierunku i określoną efektywnością. Transport powietrza odbywa się najczęściej między pomieszczeniem a środowiskiem zewnętrznym. Dzieje się to za sprawą wykorzystanie różnicy ciśnień. Działanie wentylatora sprawia, że po obu jego stronach wytwarzają się dwa rodzaje ciśnienia. Po tej stronie, gdzie ciśnienie jest wyższe powietrze zostaje przetłoczone do strefy o ciśnieniu niższym.

Rodzaje wentylatorów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wentylatorów. Ich podział zależy w dużej mierze od tego, w jakim miejscu będą montowane (można tu wymienić wentylatory ścienne, dachowe czy kanałowe), jakie pomieszczenie mają wspomagać w oczyszczaniu powietrza oraz jak wygląda ich konstrukcja.

W Naszej firmie znajdą Państwo wentylatory różniące się konstrukcją budowy, które imponują precyzja wykonania i skutecznością pracy. Możemy Państwu zaoferować:

  • Wentylatory promieniowe – ten typ wentylatorów wykorzystuje bardzo wysokie ciśnienie. Pod jego wpływem przetacza się duża ilość powietrza. Z powodzeniem można je wykorzystywać w systemach klimatyzacyjnych bądź wentylacyjnych. Jedną z ich licznych zalet jest cicha praca. Używając go, można mieć pewność, że hałas nas nie zaskoczy.
  • Wentylatory osiowe – zwane inaczej śrubowymi, są wykorzystywane tam, gdzie występuje potrzeba przetaczania powietrza o niskim ciśnieniu. Zazwyczaj powietrze ma wtedy krótką drogę do przebycia – ściana lub sufit.

W naszym asortymencie znajdują się wyłącznie urządzenia najlepszej jakości. Dzięki nim w skuteczny sposób oczyszczą Państwo powietrze w pomieszczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.