Lokalizatory wycieków wody

Lokalizatory wycieków wody

lokalizacja wycieków wodyMetod badania wycieków wody jest bardzo wiele, tak samo jak wiele jest różnorodnych lokalizatorów. W Drypol znajdziesz zróżnicowane urządzania od lokalizatorów wodorowych, przez akustyczne, po kamery termowizyjne i wideoskopy. Wszystkie one mają swoje charakterystyczne właściwości i różnią się systemem działania. Wybór sprzętu zależy więc od Twoich oczekiwań, potrzeb i warunków, w jakich konieczne jest sprawdzenie szczelności instalacji. Gwarantujemy, że każde z oferowanych przez nas urządzeń cechuje się wysoką jakością wykonania, trwałością i bezawaryjnością. Pomiary wykonywane z ich pomocą są precyzyjne i pozwalają szybko oraz łatwo zlokalizować ewentualną awarię.

Akustyczne lokalizatory wycieków wody

W ofercie Drypol znajdziesz akustyczne lokalizatory wycieków wody. Ich działanie polega na nasłuchu ewentualnych uszkodzeń w rurociągach i instalacjach wodociągowych. Do tego celu używa się specjalnego mikrofonu. Urządzenie umożliwia także detekcję wycieków gazem śladowym. Sprzęt sprawdzi się zarówno przy wykrywaniu wycieków wodnych, jak i pary wodnej czy sprężonego powietrza.

Wodorowy lokalizator wycieków

Wodorowy lokalizator wycieków to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie precyzję i wygodę pracy. Urządzenie jest bardzo poręczne, a innowacyjne, technologiczne rozwiązania zacznie usprawniają jego działanie. Sprzęt sprawdzi się znakomicie zarówno do kontrolowania wycieków wody, jak i gazu. Dedykowany jest do wykrywania usterek w rurach, na dachach płaskich, w systemach hydraulicznych czy pneumatycznych. W działaniu wykorzystuje mieszankę wodoru i azotu – gazów przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych dla użytkownika i sprawdzanych przewodów.

Kamery termowizyjne do lokalizacji wycieków

Drypol oferuje także profesjonalne kamery termowizyjne, dzięki którym szybko znajdziemy źródło wycieku. Można je stosować zarówno w przypadku nieszczelności wody ciepłej, jak i zimnej, zazwyczaj na instalacjach wewnętrznych. Urządzenia tego typu działają na zasadzie wykrycia anomalii temperatur, jakie powstają w miejscu wycieku. Ich zaletą jest szybkość, precyzja oraz brak konieczności ingerencji w instalację.

Wideoskopy

Oferujemy także wideoskopy, które dokonują pomiarów metodą endoskopową. Do zestawu jest dodany specjalny przewód, który umożliwia włożenie go do rur. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się do inspekcji fragmentów przegród budowalnych, instalacji kanalizacyjnych lub wentylacyjnych.

Lokalizatory wycieków – precyzja i wygoda

Oferowane przez Drypol lokalizatory to urządzenia wysokiej jakości, precyzyjne i trwałe. Cechują się dokładnością pomiarów i wysoką skutecznością w zakresie swoich możliwości. Wybierz już teraz najlepszy sprzęt na miarę swoich potrzeb i usprawnij swoją codzienną pracę z lokalizatorami od Drypol!