Pomiary termowizyjne

Pomiary termowizyjne

Badania termowizyjne z użyciem kamery termowizyjnej to jeden ze sposobów wykrywania wycieków wody w instalacji ogrzewania podłogowego lub ubytków ciepła w domu. Ta nowoczesna metoda pozwala w nieinwazyjny sposób, bez potrzeby niszczenia powierzchni, zanalizować problemy, które trzeba będzie w przyszłości rozwiązać.

Skrupulatna diagnostyka i wymierne korzyści

Kamera termowizyjna – badania termowizyjne niejednokrotnie pomagają w skrupulatnej diagnostyce bez konieczności ingerowania w powstający lub już użytkowany obiekt. Odpowiednie pomiary mogą służyć ocenie jakościowej budynku, wykryciu awarii wodnej czy poziomu zawilgocenia, zlokalizowaniu wad i usterek centralnego ogrzewania, jak też mają szereg innych zastosowań, nie tylko w budownictwie.

Metody nowej generacji

Coraz bardziej popularna w budownictwie kamera termowizyjna służy do diagnostyki obiektów nowoczesną metodą termografii. Polega ona na obrazowaniu w paśmie średniej podczerwieni, czyli tworzeniu obrazu rozkładu temperatury powierzchni. Technika ta pozwala na rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez ciała fizyczne w przedziale temperatur. Przy tym jest bezinwazyjną i bezdotykową metodą pomiarową, która nie oddziałuje na badany obiekt. Kamera termowizyjna – badania termowizyjne pozwalają na szybki pomiar i łatwą diagnozę w czasie rzeczywistym.

Skuteczne wykrywanie problemów

Zastosowanie techniki termowizji pozwala wykryć m.in.:

  • Skuteczność izolacyjności przegród budowlanych
  • Ukryte wady konstrukcji budynku
  • Prawidłowość osadzenia okien
  • Miejsca przenikania ciepła w budynku
  • Miejsca awarii wodnych
  • Miejsca przebiegu instalacji ogrzewania podłogowego

Skrupulatnie kumulowana wiedza, jaką zdobywaliśmy na przestrzeni ponad dwudziestu lat, pozwala nam opracowywać strategie zaradcze w kryzysowych sytuacjach. Nasze kadry zasilają eksperci, którzy śledzą na bieżąco nowinki technologiczne, by odpowiadać na najbardziej wymagające potrzeby. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje problemy zostaną wyeliminowane skutecznie i sprawnie, skontaktuj się z nami.