Osuszanie posadzek pod parkiet

Osuszanie posadzek pod parkiet

Proces osuszania posadzek pod parkiet pozwala mieć pewność, że drewno nie ulegnie nieestetycznemu zdeformowaniu po jakimś czasie. Położenie okładziny na mokrej nawierzchni może doprowadzić do tego, że w niedługim czasie będziemy zmuszeni do całkowitej wymiany podłogi, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i niezadowoleniem ze strony osób użytkujących pomieszczenie.

Położenie parkietów na zawilgoconej powierzchni może skutkować nie tylko ich nietrwałością, ale również wiązać się z bardziej poważnymi i długofalowymi konsekwencjami. Wilgoć może bowiem przedostawać się na wyższe kondygnacje budynku na skutek podciągania kapilarnego (nawet do wysokości kilku metrów), co staje się powodem wilgoci w domu i grzyba na ścianie.

Szybkie osuszanie – długotrwałe rezultaty

Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem posadzek pod parkiet z wilgoci na etapie prac budowlanych bądź remontowych, aby umożliwiać ich szybkie postępy, a także nie dopuszczać do zaistnienia skutków wykonania podłogi na podłożu o wysokim poziomie wilgotności. Stosujemy w tym celu poza osuszaczami powietrza specjalistyczne i nowoczesne wentylatory, które z dużą mocą nadmuchują posadzki, znacznie przyśpieszając ich wysychanie i wentylację. Tym sposobem redukujemy czas niezbędny do wyschnięcia podłoża i umożliwiamy dalsze prowadzenie prac budowlanych. Jest to szczególnie ważne podczas okresu jesienno-zimowego, kiedy niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą zatrzymać prace nawet na wiele tygodni.

Prace budowlane bez zastojów

Korzystając z usługi osuszania posadzek, nie musimy martwić się tym, że terminy oddania budynku ulegną wydłużeniu. Osuszanie posadzek pod parkiet pozwala ponadto na kontynuację procesu budowlanego nawet przy niskich temperaturach i uniknięcie zbędnych zastojów. Prace wykończeniowe mogą być prowadzone już na etapie osuszania, w związku z czym znacznie przyśpieszamy tempo realizacji inwestycji.