Osuszanie w trakcie budowy


Aby budowa nowego budynku przebiegła pomyślnie, należy dokonać zawczasu pewnych czynności profilaktycznych. Jedną z nich jest pomiar poziomu wilgoci i podjęcie decyzji o konieczności przeprowadzenia osuszania w trakcie budowy. Dzięki temu unikniemy problemów z wilgocią już po zakończeniu prac budowlanych, takich uporczywy grzyb, pleśń czy zalewanie piwnicy. Nierzadko towarzyszy temu przykry zapach. Dlatego w tym artykule przekonujemy, że warto zdecydować się na osuszanie w trakcie budowy, a także tłumaczymy, na czym ono polega.

Dlaczego warto zdecydować się na takie działanie?

Jak wspominaliśmy wcześniej, głównym celem jest usunięcie wilgoci. Pozbywamy się więc ryzyka wystąpienia grzybów i innych nieprzyjemnych skutków. Pozwala ono także na szybsze ukończenie prac budowlanych, ponieważ wilgoć usuwana jest na bieżąco, nie musimy więc czekać na naturalne wysychanie pomieszczeń. Należy także pamiętać o tak zwanej wilgoci technologicznej, czyli takiej, która osadza się na różnego rodzaju sprzętach i urządzeniach. Nie możemy dopuścić do ich uszkodzenia, wtedy poświęcimy na ich obsługę większy budżet, niż planowaliśmy wcześniej. Dzięki usunięciu wilgoci technologicznej wszystkie maszyny będą działać sprawnie i bez zakłóceń.

Na czym polega osuszanie w trakcie budowy?

Warto znaleźć specjalistę, który do osuszania wykorzysta najnowsze technologie, ponieważ gwarantują one jak najszybszy przebieg procesu osuszania, a przecież każdemu z nas zależy na czasie w kwestii postępowania budowy nowego budynku.

Następnie, po przybyciu specjalistów, dokonają oni oceny sytuacji i stanu zawilgocenia. Potem zadecydują, jakiego rodzaju metody i techniki należy wykorzystać do osuszania. Przykładowo, kiedy ściany budynku są bardzo zawilgocone, odpowiednie będzie osuszanie kondensacyjne. Polega ono na wykorzystaniu procesu skraplania się gazów, dzięki czemu para skrapla się w powietrzu i nie zalega w ścianach.

Możemy także skorzystać z usługi osuszania posadzek pod parkiet. Wtedy będziemy mieć pewność, że nowo wyłożona podłoga nie przemoknie wilgocią z posadzki. Proces osuszania posadzki zakłada wykorzystanie wentylatora i profesjonalnych osuszaczy, które mają na celu zniwelować poziom wilgoci po użyciu wydajnych dmuchaw. Dzięki temu wysuszanie wilgoci przebiega sprawnie i szybko, nie powodując zastojów w budowaniu nowego budynku. Należy pamiętać, że wilgoć posadzki może przedostać się także na ściany, dlatego osuszanie tej części budynku jest profilaktyką zawilgocenia całości budowy.

Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *