Ekspertyza mykologiczno-budowlana przed osuszaniem po zalaniu


Zdarzają się pewne sytuacje, takie jak powodzie lub różnego rodzaju awarie, które doprowadzają do poważnych zalań danego budynku i jego murów. Wówczas obowiązkowym działaniem do wykonania jest wtedy profesjonalne osuszanie takich wnętrz, aby zapobiec ich dalszym destrukturyzacjom i uszkodzeniom. Oczywiście może zdarzyć się także tak, że ich ratunek nie będzie już możliwy lub po prostu nieopłacalny. Aby się tego dowiedzieć, należy wykonać odpowiednie analizy i badania.

Ekspertyza mykologiczno-budowlana

Jej przeprowadzenie jest niezbędne, aby podjąć odpowiednie oraz najbardziej skuteczne i korzystne kroki w danej sytuacji. Polega na rozpoznaniu stanu obiektu budowlanego lub jego części. Służy to identyfikacji określonych wad i uszkodzeń w celu możliwości ich ewentualnej eliminacji najszybciej jak to możliwe, by zapobiec dalszej korozji biologicznej. Na tę ekspertyzę składa się wiele aspektów i czynności. Należą do nich między innymi obliczenia statyczno-wytrzymałościowe oraz cieplno-wilgotnościowe, badania chemiczne, mykologiczne i endoskopowe, a także analiza i określenie warunków gruntowo-wodnych. Nie można zapomnieć także o szczegółowych oględzinach elementów wewnętrznych, czyli zawartości mieszkań czy domów, a także zewnętrznych. To wszystko pozwala także na określenie kosztów i strat oraz zaplanowanie budżetu finansowego pod kątem renowacji. Ekspertyza mykologiczno-budowlana jest bardzo skomplikowanym procesem, którego realizacja wymaga obszernej wiedzy i wykształcenia z zakresu wielu dziedzin.

Osuszanie budynków i ścian

Po wykonanej wcześniej ekspertyzie mykologiczno-budowlanej można przystąpić do realizacji ustalonego planu. Plan ten zależy od wielkości wyrządzonych szkód. W wielu przypadkach wystarczające jest wynajęcie nagrzewnic i przemysłowych osuszaczy powietrza, które zazwyczaj radzą sobie z większością problemów od razu. Po etapie nagrzewania i osuszania powietrza i ścian w budynku dobrym zwyczajem jest także przeprowadzenie ozonowania, oczyszczającego powietrze z zarodników grzybów, wirusów czy innych mikroorganizmów. Zaniedbanie tego aspektu mogłoby bowiem doprowadzić do rozwoju bardzo szkodliwej dla zdrowia człowieka pleśni.

Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *