Ozonowanie – sposób na pleśń i nieprzyjemny zapach


Zauważyłeś, że w twoim mieszkaniu rozwija się grzyb? A może kupiłeś auto, które należało do palacza? Zarówno na pierwszy, jak i drugi problem jest to samo rozwiązanie: ozonowanie. Na czym polega, dlaczego warto je wykonać oraz jakie przynosi korzyści? Dowiesz się z najnowszego artykułu.

Na czym polega

Ozonowanie to skuteczne działanie, usuwające bakterie, grzyby, wirusy, alergeny i inne związki obecne w powietrzu. Mieszanka tlenowo-ozonowa, jako bardzo silny utleniacz pozbywa się wszelkich niebezpiecznych substancji. To, że działa nie tylko na żywe organizmy, ale i wirusy to największa zaleta ozonu. Nie potrafią tego bowiem żadne aseptyki czy antybiotyki. Efektem ozonowania jest nie tylko wpływ na zdrowie mieszkańców, ale również pozbycie się przykrego zapachu, np. wywołanego przez dym z papierosów. Właśnie ten rezultat zastosowania ozonu, jest przyczyną częstego stosowania go w autach.

Zalety ozonowania

Odgrzybianie pomieszczeń w oparciu o generatory ozonu, oprócz oczywistego pozbycia się pleśni z powietrza, ma wiele innych zalet. Przede wszystkim technika ta nie jest toksyczna i nie pozostawia żadnych produktów ubocznych. Dzieje się tak, ponieważ ozon rozpada się do czystego tlenu. Ten sposób na usuwanie grzyba w mieszkaniu (wykonany przez profesjonalistów) jest zatem ekologiczny, nie może on skazić gleby czy wody. Ponadto ozon w swoim działaniu usuwa z powietrza opary substancji szkodliwych, takich jak rozpuszczalniki, farby czy benzynę. Kolejnym walorem jest fakt, iż generatory ozonu są bardzo ekonomiczne, po podłączeniu do prądu produkują one ozon z tlenu zawartego w powietrzu, a to znaczy, że nie potrzebują żadnego dodatkowego surowca.

Ozonowanie – w jakich miejscach?

Firmy wykonujące usługę ozonowania mają w swoich ofertach spis miejsc, w których mogą podjąć pracę. Najczęściej są to oczywiście mieszkania, domy czy biura, ale nie tylko. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na skorzystanie z ozonu w halach produkcyjnych czy magazynach. Nie można również zapomnieć o usłudze usuwaniu nieprzyjemnego zapachu z auta.

Osuszanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *