Osuszacze domowe – dlaczego warto?


Nadmierna wilgoć w domu może dotyczyć większej ilości domostw, niż nam się wydaje. Nawet jeśli nasze mieszkanie nie uległo zalaniu lub zawilgoceniu na skutek zalania, problem nadmiernej wilgoci nadal może go dotyczyć. Może się do tego przyczynić nieprawidłowa wentylacja lub nadmierne ogrzewanie. Zwłaszcza zimą zwiększają się szanse na nieuważne zawilgocenie mieszkania. Jak może do tego dojść, dlaczego to takie groźne i jak sobie radzić z nadmierną wilgocią? O tym w dzisiejszym artykule.

Nadmiar wilgoci w mieszkaniu – konsekwencje

Poziom wilgotności w pomieszczeniu nie powinien przekraczać 60 %. Jej wzrost nawet o kilka procent grozi przykrymi konsekwencjami np. w postaci rozwoju pleśni, co nie jest dobre dla naszego zdrowia. Obecnie jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na nadmierną wilgotność w mieszkaniach i domach ze względu na rzadsze wietrzenie wnętrz.

Wyobraźmy sobie, że rozstawiamy w pokoju suszarkę z wilgotnym praniem, nie otwierając przy tym okien. Wilgoć parująca z ubrań, znacznie podniesie poziom wilgotności w pomieszczeniach. Takie praktyki czynione regularnie, mogą ostatecznie zaowocować rozwojem pleśni. Warto zatem zadziałać prewencyjnie, sięgając np. po osuszacze domowe, które usuną nadmiar wilgoci z powietrza.

Warto mieć również świadomość, że nadmierna wilgotność powietrza w naszych mieszkaniach może przyczyniać się do takich dolegliwości jak alergie, zapalania zatok, zaburzenia trawienne, bóle głowy, spadek energii i trudności z koncentracją, infekcje skórne, bóle mięśni i stawów, problemy ze snem.

Wilgoć w dłuższej perspektywie niszczy też cały budynek mieszkalny, co po jakimś czasie wymusi na nas kapitalny remont.

Domowe osuszacze – zalety

Domowe pochłaniacze wilgoci to znakomite rozwiązanie, które ustrzeże nas przed pleśnią i związanymi z nią konsekwencjami zdrowotnymi. Firma Drypol oferuje nowoczesne domowe osuszacze, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, dzięki ich eleganckiej konstrukcji, nie zaburzają estetyki wnętrz, a do tego doskonale sprawują swoją funkcję.

Co zyskujemy, decydując się na domowy pochłaniacz wilgoci?

  • Chronimy zdrowie swoje i pozostałych domowników
  • Dbamy o dobry stan techniczny mieszkania lub domu
  • Eliminujemy ryzyko rozwoju pleśni i grzybów
  • Zapewniamy sobie stałe techniczne wsparcie na wypadek niewielkich zalań czy większych zawilgoceń

W ofercie Drypol znajdziecie szeroki wybór osuszaczy domowych, które zadbają o odpowiedni poziom wilgotności w Waszych pomieszczeniach. Oferujemy stylowe i eleganckie modele, które jednocześnie cechują się wysoką funkcjonalnością, trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia. Wybierz teraz urządzenie idealnie spełniające Twoje potrzeby!

Osuszanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *