Lokalizacja wycieków wody – jak przeprowadzić skutecznie?

Pomiary wilgotności powinny być regularnie przeprowadzane w każdym domu, szczególnie przed okresem zimowym. Czy to konieczne? O ile w świeżo wybudowanych domach nie, tak przy starszych budynkach, niesprawna instalacja ściekowa, skorodowane rury lub problemy z kanalizacją mogą być „ukrytymi zabójcami”. Zaniedbanie lokalizowania ewentualnych wycieków wody może doprowadzić do dewastacji domu i ogromnych kosztów wydanych na remont. Przedstawiamy zatem sposoby, które pomocą Ci w odkryciu, gdzie znajduje się przeciek.

Próby szczelności instalacji

Pomiar wilgotności powinniśmy rozpocząć od przeprowadzenia próby szczelności instalacji. Zazwyczaj wykonywana jest przez specjalistów, którzy mogą wykorzystać swoją wiedzę w szybszym zlokalizowaniu rozszczelnienia. Próbę przeprowadza się z wykorzystaniem manometru wzorcowego zamontowanego na instalacji. Można w ten sposób sprawdzić jej wytrzymałość. Wcześniej odłączamy oczywiście armaturę zabezpieczającą. Próba nie jest trudna to zinterpretowania. Pozytywny wynik to brak przecieków i rozszerzenia, a także spadek ciśnienia nieprzekraczający 0,2 bara.

Badanie termowizyjne – Termowizja

Badania termowizyjne to kolejny powszechnie stosowany sposób do lokalizowania wycieków wody.  Dzięki kamerze możemy szybko zauważyć wszystkie wady budowlane i miejsca, w których uchodzi ciepło. Pomiary termowizyjne pozwalają także na sprawdzenie instalacji wodnych w nawet zabudowanych częściach i miejsc szczególnie narażonych na wilgoć, gdzie są najbardziej narażone na pojawienie się pleśni i grzybów.

Akustyczna lokalizacja wycieków wody

Kolejnym sposobem pozwalającym wykryć wycieki wody w domu jest akustyczna lokalizacja wycieków. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się Geofon, który jest jednym z najlepszych sposobów do sprawdzania szczelności rurociągów wody pitnej. Urządzenie może szybko wykryć obszar wycieku i wskazać dokładne miejsce awarii. Technologia działa poprzez rozpoznawanie szumu otoczenia i odróżnianie go od szumu wycieku. Czuły zestaw nasłuchowy składający się z mikrofonu, jednostki centralnej i słuchawek pozwala na bardzo dokładne odczytywanie sygnałów.

DryPol – kompleksowe lokalizowanie wycieków

Wykrycie miejsca wycieków w domu jest bardzo istotne, dlatego warto przeprowadzać je regularnie, a nie tylko wtedy, kiedy gołym okiem dostrzegamy problem. Można w tym celu skorzystać z pomocy specjalistów DryPol. Dzięki wykorzystaniu nieinwazyjnych metod szybko sprawdzimy szczelność instalacji w Pańskim domu. Oferujemy również usługi z zakresu m.in. profesjonalnego osuszania, likwidowaniu szkód po zalaniu i usuwania grzyba. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Osuszanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *