Jaką nagrzewnicę wybrać?


Nagrzewnice to praktyczne urządzenia, które świetnie sprawdzają się jako forma dogrzewania pomieszczeń, sprzęt przyspieszający prace budowlane lub wykorzystywany do osuszania wnętrz po zalaniu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów nagrzewnic. Do najpopularniejszych należą nagrzewnice elektryczne, olejowe oraz gazowe. Która z nich najlepiej sprawdzi się w Waszym przypadku? O tym w dzisiejszym artykule.

Zanim wybierzecie odpowiednią nagrzewnicę, musicie wziąć pod uwagę pewne czynniki. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego ma nam taki sprzęt posłużyć, w jakim pomieszczeniu chcemy go użyć, kto będzie go używał oraz jaka forma zasilania będzie najlepsza w naszym przypadku. Kiedy już odpowiecie sobie na te pytania, łatwiej Wam będzie dokonać wyboru między nagrzewnicą olejową, elektryczną a gazową.

Nagrzewnica elektryczna – przeznaczenie

Nagrzewnica elektryczna to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń oraz dla osób, które wcześniej nie miały styczności z podobnym sprzętem. To urządzenie cechuje się bezpieczną i łatwą obsługą, nie emituje spalin, może więc być stosowane w każdym wnętrzu. Wystarczy podłączyć je do prądu i działa. Cechuje się również szybszym nagrzewaniem w stosunku do pozostałych modeli.

Minusem nagrzewnicy elektrycznej jest duży koszt eksploatacji. Urządzenie zasilane jest na prąd, co wiąże się ze znacznym wzrostem rachunków za zużycie energii. Ponadto im większe pomieszczenie, tym te koszty będą wyższe.

Nagrzewnice olejowe – kiedy się sprawdzą?

To urządzenia dedykowane specjalistom, gdyż świetnie nadają się do ogrzewania dużych powierzchni np. garaży, hal czy magazynów. Doskonale sprawdzą się na budowie do przyspieszenia schnięcia ścian, podłóg i sufitów.

By jednak korzystanie z nagrzewnicy olejowej było w 100% bezpieczne, sprzęt powinien być wyposażony w system odprowadzania spalin, który gwarantuje emitowanie czystego, ciepłego powietrza.

Nagrzewnice gazowe – najbardziej ekonomiczne rozwiązanie

Nagrzewnice gazowe to propozycja dla osób, które szukają najtańszego w eksploatacji urządzenia. Sprawdzą się one zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Są tanie zarówno w zakupie, jak i eksploatacji.

Niestety, wymagają wprawnej obsługi. Jako że są zasilane gazem, trzeba używać ich ostrożnie i tylko w pomieszczeniach wyposażonych w sprawną wentylację. W przeciwnym razie urządzenie może zacząć emitować czad, który niekorzystnie wpływa na zdrowie użytkowników. Ponadto nagrzewnice gazowe po włączeniu posiadają otwarty płomień, który przy nieumiejętnej obsłudze może stworzyć ryzyko pożarowe.

Teraz już wiesz, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje nagrzewnic. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci dokonać idealnego zakupu. A po nagrzewnice olejowe i elektryczne zapraszamy do sklepu Drypol.

Osuszanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *