Jak osuszyć zalane mieszkanie? Sprawdź już dziś!


Zalane mieszkanie to sytuacja, w której jak najszybciej chcemy naprawić powstałe uszkodzenia. Mokre podłogi i zawilgocone ściany to problem, z którym ciężko poradzić sobie stosując jedynie domowe środki. Jak zatem osuszyć zalane mieszkanie w szybki i sprawny sposób? Z jakich urządzeń i usług skorzystać? Oto kilka porad :

Osuszanie po zalaniu z Drypol

Osuszanie mieszkania, biura lub innego pomieszczenia po zalaniu spowodowanym awaria pralki lub innego urządzenia nie należy do najłatwiejszych. Można w tym celu zastosować domowe sposoby lub zdać się na profesjonalną firmę specjalizującą się w usuwaniu tego typu problemów. Odgrzybianie ścian, osuszanie pomieszczeń po zalaniu oraz przywracanie komfortowego powietrza i zapachu w mieszkaniu może być problematyczne. Firma Drypol zapewnia skuteczne rozwiązania wyżej wymienionej dziedzinie. Oferujemy wynajem osuszaczy pozwalających na przywrócenie komfortu w każdym pomieszczeniu po jego zalaniu lub zagrzybieniu. Zapewniamy także kompleksowe usługi, które wykonujemy u klienta w domu lub biurze czy warsztacie.

Osuszanie posadzki oraz ścian – Jak się za to zabrać?

Warto pamiętać aby rozpocząć osuszanie posadzek i ścian bezpośrednio po usunięciu lub wypompowaniu nadmiaru wody. Takie działanie zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, które są trudne do usunięcia. W późniejszym etapie osuszanie warto zastosować osuszacz powietrza oraz nagrzewnice elektryczne lub nagrzewnice olejowe.

Zwróćmy uwagę aby przeprowadzany proces osuszania przebiegał stopniowo pozwalając ścianom i posadzkom pozbyć się nadmiaru wilgoci w swoim tempie. Często pozwoli to na uratowanie tynków lub posadzek przed potrzebą ich skuwania. Zbyt szybkie osuszanie może również doprowadzić do uszkodzeń mebli, szczególnie drewnianych. Warto więc zatrudnić profesjonalny zespół, który dzięki swojemu doświadczeniu pozwoli uporać się z problemem zalania mieszkania w najszybszy z możliwych sposobów oraz uniknąć rozszerzenia się nieprzyjemnych skutków i szkód.

Osuszanie mieszkania na własną rękę – co musisz wiedzieć?

Pierwszym krokiem w celu osuszenia zalanego mieszkania jest bez wątpienia usuwanie nadmiaru wody, która znajduje się na posadzce. W zależności od jej ilości można do tego użyć specjalnych pomp lub też tradycyjnych metod takich jak usuwanie wody za pomocą małych pojemników, wiaderek lub tkanin o wysokiej chłonności.

Kiedy już uporamy się z wodą na posadzce warto sprawdzić jakie zmiany zaszły na ścianach. Należy pamiętać, że całość wilgoci może być uwidoczniona w późniejszym czasie po zalaniu. Po oględzinach dopasujmy odpowiednią metodę osuszania. Można w tym celu wypożyczyć profesjonalną nagrzewnice elektryczną lub osuszacz powietrza. W przypadku awarii elektryczności warto rozważyć użycie nagrzewnicy olejowej. Podczas osuszania sprawdzajmy postępy i przenośmy osuszający sprzęt w miejsca o największej wilgotności.

Kiedy jednak widzimy, że szkody są znacznie poważniejsze – skorzystajmy z pomocy profesjonalistów!

Osuszanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *