5 rodzajów skutecznego sprzętu po zalaniu pomieszczenia!


Kiedy nasze mieszkanie, biuro lub warsztat ulegają zalaniu chcemy jak najszybciej uporać się z tym niespodziewanym zajściem. Obserwując zalane pomieszczenia zastanawiamy się co zrobić aby przywrócić im dawny wygląd oraz przyjemny zapach. Czego zatem należy użyć aby w sprawny i skuteczny sposób usunąć skutki zalania? Oto kilka propozycji:

Nagrzewnice elektryczne

Taki sprzęt pozwoli na skuteczne osuszenie ścian oraz zawilgoconych posadzek. Nagrzewnice elektryczne to sprzęt pozwalający wygenerować wysoką temperaturę i w profesjonalny sposób pozbyć się wilgoci. W przypadku zalania nie musimy kupować tego drogiego i specjalistycznego sprzętu – można wypożyczyć go od profesjonalnych firm na stronie drytech.pl. Nagrzewnice są nieocenione również podczas prac remontowo budowlanych – kiedy chcemy w szybki sposób osuszyć tynki przed malowaniem.

Osuszacze powietrza

W przypadku zalania mieszkania przydatne są także osuszacze powietrza obniżające zawartość wilgoci w otaczającym powietrzu. Osuszacze powietrza sprawdzą się bezpośrednio po zalaniu oraz w celu usunięcia i profilaktyki zagrzybionych ścian. Warto też użyć ich podczas prac remontowo – budowlanych w celu przyspieszenia odbioru remontowanego mieszkania. Osuszacze można wynająć na dowolny czas poprzez stronę drytech.pl.

Wentylatory

Oferowane wentylatory mogą być pomocne podczas osuszania mieszkań oraz usuwania nieprzyjemnych zapachów i wilgoci. W przypadku gdy pomieszczenie jest znacznie zawilgocone warto posłużyć się wentylatorem o zwiększonej mocy. Takie urządzenie pozwoli na usunięcie szkodliwych substancji z powietrza. Usunie także zarodki pleśni i grzybów. W ofercie firmy Drypol znajdują się profesjonalne wentylatory do fabryk, magazynów i dużych hal.

Klimatyzatory

W końcowym procesie osuszania warto użyć klimatyzatorów, które oczyszczą powietrze oraz dowolnie je schłodzą lub ocieplą. Choć klimatyzatory są na ogół stosowane w celu zmian temperatury pomieszczenia – ich rola w osuszaniu mieszkań może okazać się bardzo ważna. Przenośne klimatyzatory można wypożyczyć za pośrednictwem strony drytech.pl

Lokalizatory wycieków wilgoci

Lokalizatory wycieków wilgoci oraz mierniki wilgoci mogą okazać się pomocne w odnalezieniu źródła zalania oraz jego usunięcia. Mierniki wilgoci pomagają również sprawdzić stan ścian podczas prac remontowo – budowlanych. Wszystkie potrzebne urządzenia można wynająć poprzez stronę profesjonalnej firmy specjalizującej się w usuwaniu skutków zalań pomieszczeń – Drypol.

Osuszanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *